Aceasta pozitie este inchisa momentan.

Acest job este adresat persoanelor care doresc sa isi inceapa o cariera in HR. Te vei specializa pe recrutare in IT. Vei invata sa diferentiezi limbajele de programare folosite, practic te vei familiariza cu termeni folositi in domeniul IT si software development si multe alte lucruri.

Profilul magicianului:

  • Cautam o persoane cu skill-uri de comunicare care:
    • sa fie magicieni in comunicare;
    • studenti sau absolventi SNSPA;
    • experienta poate sa fie un avantaj;
    • sa fie atenti la detaliu;
    • sa fie pasionati de cunoasterea psihologiei umane;
    • sa stie sa vorbeasca si sa scrie corect;
    • sa fie proactivi si bine organizati;
    • sa cunoasca limba engleza la nivel conversational;
    • sa fie orientati catre crestere si dezvoltare profesionala.

Responsabilitati:

  • organizeaza baza de date interna cu candidati din domeniul tech;
  • sourcing, headhunting & analiza CV-uri;
  • asigura o experienta pozitiva a candidatului;
  • programeaza si realizeaza interviurile cu potentiali candidati;
  • trimite mesaje pe Linkedin si pe alte platforme;
  • interactioneaza cu potentialii candidati prin mesaje si call-uri;
  • gaseste cel mai bun candidat pentru cerintele si responsabilitatile unui job;
  • ofera un feedback candidatilor la sfarsitul procesului de recrutare;
  • ajuta colegii in recrutarea interna;
  • realizeaza template-uri cu oferte de recrutare & job descriptions;
  • urmareste cu atentie si constiinciozitate procesele interne;
  • realizeaza proceduri, atunci cand este cazul;
  • raspunde la emailuri intr-un mod diplomat si politicos;
  • analizeaza si ofera informatii in legatura cu piata fortei de munca in domeniul tech;

Salariu si modalitatea de lucru:

Discutat la interviu in functie de experienta + bonus in functie de performanta.

Jobul va fi disponibil din luna ianuarie sau februarie, anul 2020 in functie de cum vom discuta.

Bonuri de masa dupa 6 luni

Prime de Craciun si de Paste

Program: 4 ore/ zi sau 6 ore/ zi

Program flexibil.

Despre noi si companie:

Brunomag Concept este o companie de software development romaneasca cu o experienta vasta in lucru cu clienti din intreagă lume si cu proiecte din diverse industrii. Oferim servicii de consultanta si de software development.

Suntem implicati in 3 proiecte de comunitate. Contribuim in societate cu timpul si abilitatile noastre pentru un viitor mai bun. Suntem o mana de oameni pasionati de dezvoltare profesionala.

Ne place sa muncim impreuna in biroul nostru din centrul Bucurestiului. Ne mai plac calatoriile pe munte, dansul si mancarea santoasa, preferabil home-made. Facem “trafic” cu batoane. Serbam succesul impreuna (ultima data ne-am delectat papilele la un sushi restaurant).

Muncim eficient, ca nu ne place sa pierdem timpul aiurea. Am automatizat multe procese si practic ne facem viata mai usoara. Suntem atenti la detaliu. Suntem ambitiosi in a realiza un vis maret. Iar respectarea procedurilor face parte din viata noastra.

Biroul nostru

Str. Nicolae Filipescu 53-55, sector 2, Bucuresti (la 5 minute de metrou Universitate).

Extra Beneficii

  • training continuu: avem un program intern numit “Train your dragon!” dedicat discutiilor si aspectelor legate de partea profesionala pentru a imbunatati constant munca la birou.
  • bilete la evenimente, exemple din 2019: “How To Web” din Bucuresti sau “Web Summit” din Lisabona.
  • acces la o biblioteca de carti & cursuri online din diferite domenii cum ar fi: antreprenoriat, management, comunicare, dezvoltare personala. Resurse pe care ti le punem la dispozitie.
  • educatie continua: vei avea 5% din timpul programului de lucru pentru invatare si vei fi tras la raspundere daca nu inveti. ?
  • posibilitatea de specializare pe un alt domeniu: in cazul in care descoperi dupa 1 an de zile ca nu esti potrivit pentru acest job sau te-ai plictisit si vrei sa faci sau inveti si altceva, Brunomag ofera sansa de a te muta pe alte proiecte in cadrul aceleasi companii. Proiecte care se ocupa cu organizarea de evenimente si social media. Poti verifica mai multe detalii despre aceste proiecte pe pagina de “Comunitate” de pe acest site.
  • zile libere: sarbatorile nationale standard in fiecare an plus ziua de 24 si 31 decembrie si 3 ianuarie, astfel incat sa te poti bucura in liniste de sarbatori alaturi de cei dragi.
  • de-a lungul timpului, fiind pasionati de tehnologie am cumparat diverse circuite electronice IoT din care se pot realiza proiecte creative, gen: alarma de casa si trimiterea semnalului pe mobil prin aplicatie in timp real. Avem o seria de circuite electronice marca Little Bits si altele pe care ti le punem la dispozitie.
  • cursuri decontate: daca esti interesat sa faci cursuri pentru a te imbunatati profesional sau personal, Brunomag ofera posibilitatea de a deconta aceste cursuri. Unele persoane iau clase direct legate de cariera lor, in timp ce altii iau lectii de fotografie sau invata un instrument muzical. Depinde de tine; ideea este sa inveti si sa simti ca te-ai imbogatit ca persoana.
  • si multe alte beneficii pe care le vei afla in urma interviului

Oportunitati in cariera/ Career path:

Junior IT Recruiter (1 – 2 ani)

Specialist IT Recruiter (3 – 5 ani)

Senior IT Recruiter (> 5 ani)

Project management/ Scrum master/ Coordonator de proiecte in IT si software development ( 3 – 5 ani)

Junior Business development (1 – 2 ani)

Specialist Business development (3 – 5 ani)

Senior Business Development ( > 5 ani)

Business Analyst (2 – 3 ani)

Pasii pentru recrutare:

Pasul 1: Interviu cu HR, poate sa fie prin telefon sau Skype

Pasul 2: Test de evaluare al competentelor si abilitatilor. Acesta va fi stabilit cu HR atat cand o sa fie realizat, cat si deadline-ul.

Pasul 3: Interviul fata in fata

Pasul 4: Trimiterea ofertei de munca

Pasul 5: Semnarea contractului (contract de munca cu perioada de proba de 3 luni de zile, in care este inclus onboardingul – compus din dezvatarea de obiceiuri negative si invatarea de obiceiuri constructive), la care se adauga perioada de specializare pe domeniul: Recrutare in IT.